Szpiczak mnogi

Szpiczak mnogi i Ty

Kiedy po raz pierwszy rozpoznaje się u kogoś szpiczaka mnogiego, może to często prowadzić do uczucia niepokoju, przygnębienia , a nawet złości na zaistniałą sytuację. Poszerzanie wiedzy może pomóc w walce z chorobą i radzeniu sobie z nią na co dzień. Jest to pierwszy krok w kierunku skutecznego leczenia.

Informacje zawarte na tej stronie mają na celu przybliżenie wiedzy na temat szpiczaka mnogiego i dostarczenie odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszymy od innych pacjentów chorych na szpiczaka mnogiego. Pamiętaj jednak, że hematolog powinien być pierwszą osobą, z którą należy porozmawiać w przypadku bardziej szczegółowych pytań.

Jak korzystać z tej strony internetowej

Użyj powyższego panelu nawigacyjnego, aby przejść do informacji, które są dla Ciebie najbardziej istotne. Wybraliśmy też kilka najczęściej wyszukiwanych tematów – można do nich przejść, klikając odpowiednią ikonę poniżej.

Najważniejsze tematy

Informacje o szpiczaku mnogim

Na tej stronie przedstawiono przegląd informacji na temat szpiczaka mnogiego, a także odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszymy od osób z tą chorobą.

Radzenie sobie ze szpiczakiem mnogim

Kliknij tutaj, aby uzyskać praktyczne wskazówki, które mogą pomóc radzić sobie i żyć z tą chorobą i jej objawami.

Leczenie

Choć obecnie wyleczenie szpiczaka mnogiego nie jest możliwe, dostępne metody leczenia są stale doskonalone. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o różnych metodach leczenia, które lekarz może z Tobą omówić.

Opiekunowie

Opieka nad osobą ze szpiczakiem mnogim może być złożona i wymagająca. Ta część zawiera pomocne porady i wskazówki dla rodziny oraz przyjaciół, którzy mogą opiekować się bliską osobą.

Inicjatywy Janssen

Firma Janssen działa na polu onkologii od ponad 30 lat. Mamy do dyspozycji szereg materiałów pomocniczych, narzędzi i usług, które mogą pomóc Ci w walce z chorobą.