Inicjatywy Janssen - Życie z łuszczycą

Inicjatywy Janssen - Życie z łuszczycą

Historie pacjentów

Historie pacjentów z łuszczycą

(Polska) "Moje podejście do choroby zmieniło się w momencie, kiedy wreszcie po kilku latach trafiłam w odpowiednie ręce. Dopiero kiedy trafiłam pod opiekę pani dermatolog, która się mną zajęła."

Małgorzata Kułakowska

(Polska) Pani Małgorzata Kułakowska żyje z łuszczycą już 37 lat. Obecnie akceptuje stan swojej skóry, jednak zanim tak się stało, chowała się za długimi ubraniami zasłaniającymi nawet najmniejszy kawałek ciała. Przełom nastąpił po prawie trzech dekadach. O tym co go spowodowało oraz jak ważna w leczeniu łuszczycy jest wiedza, dowiedzą się Państwo z poniższego wywiadu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Danuta Nowakowska

(Polska) „Stowarzyszenie, które założyłam nazywa się: Wyjdź z cienia. Ja jednak chciałabym być w cieniu i nie przeszkadzać nikomu”.

Wojciech Wilkowski

(Polska) „Niestety w dzisiejszych czasach, kiedy panuje kult piękna, osobom chorym na łuszczycę żyje się wyjątkowo ciężko”.

Andrzej Grządka

(Polska) „Nikt Wam tak nie pomoże w walce z łuszczycą tak jak inni chorzy. Spotykajcie się, rozmawiajcie i wymieniajcie doświadczenia, bo cała siła do walki z tą chorobą leży w naszej psychice.”

Małgorzata Miszewska

(Polska) „Jak mam normalnie myśleć o swojej chorobie, jak na przykład w reklamie balsamu ktoś tłucze do głów, że podstawą wyglądu jest piękna skóra?”